100% organike
3567 njerëz e porositën sot
Kërko një telefonatë
Hipertea © - tension normal të gjakut që me përdorim të parë. Rezultat që zgjat.
Ai shënjestrën shkakun e sëmundjes, duke zvogëluar rrezikun e goditjeve në tru dhe infarktit në zero!
Normalizon presionin e gjakut brenda 6 orëve të para për shkak të bioflavonoideve
Rivendos gjendjen dhe elasticitetin e enëve të gjakut brenda 1 regjimi trajtimi
E sigurt për çdo moshë. Efektive gjatë fazave 1, 2 dhe 3 të hipertensionit
-50%
Sasia e mallrave është e kufizuar:
18 artikuj
Çmimi i eksportit:
9600 ALL
Çmimi i ulur:
4800 ALL
Kontrolloje veten! A vuani nga të paktën një nga simptomat e mëposhtme?
Dhimbje koke
Rritje e rrahjeve të zemrës
Njolla të zeza para syve (notues syri)
Lodhje kronike
Apati, acarim, përgjumje
Edemë e fytyrës
Shikim të paqartë
Gishta të mpirë dhe të ftohtë
Hiperhidrozë
Rritje të presionit të gjakut
KY ËSHTË HIPERTENSIONI!
E rëndësishme! 67% e pacientëve me hipertension në Shqipëri nuk e kanë idenë se janë të sëmurë.
Çfarë e bën të rrezikshme hipertensionin?
Pasojat e presionit të lartë të gjakut janë më të rrezikshme sesa sëmundjet onkologjike dhe tuberkulozi së bashku. 89% e rasteve të hipertensionit përfundojnë me infarkte. Në enët e gjakut zhvillohet trombozë. Rreziqet e hemorragjive cerebrale dhe goditjeve në tru janë të larta.
Pirja e duhanit, pirja e alkoolit, kequshqyerja, mënyra e dobët e jetesës, streset dhe niveli i lartë i kolesterolit i bëjnë pasojat edhe më të rrezikshme. Njerëzit mbipeshë vuajnë nga hipertensioni 3-4 herë më shpesh sesa njerëzit normal.
E RËNDËSISHME!
Hipertensioni përparon me shpejtësi dhe një në pesë pacientë përballet me një rezultat fatal. Filloni trajtimin tani dhe bëhuni plotësisht të shëndetshëm.
Zbulimi i rëndësishëm i shkencëtarëve
Shkencëtarëve nga Qendra Kombëtare e Flebologjisë iu deshën 8 vjet për të prodhuar këtë suplement profilaktik-terapeutik.
Zbulimi i vitit u nominua në çmimin ndërkombëtar të Fondacionit Gairdner.
Testimi me shumë hapa vërtetoi efektivitetin e suplementit, e cila u dha akademikëve të gjitha licencat e nevojshme të cilësisë dhe mbështetjen e qeverisë.
Hipertea eliminon 5 shkaqet kryesore të hipertensionit
Sistemi nervor i mbingarkuar (stresi, pagjumësia, etj.)
Hypertea lehtëson ankthin për shkak të rrënjës valeriane dhe bimës “motherwort”.
Toksina në enët e gjakut
Hypertea përmirëson funksionin e zemrës, pastron mbeturinat nga enët e gjakut falë bioflavonoideve të marra nga kafeja jeshile dhe murrizi.
Varikoziteti dhe tromboza
Hypertea përmirëson qarkullimin në venat e gjakut, çliron mpiksjen dhe forcon muret e enëve të gjakut sepse përmban kone të përqendruara të luleve, të njohura si “hops” (Humulus lupulus).
Rritja e nivelit të sheqerit në gjak
Hipertea zvogëlon sasinë e sheqerit në gjak, duke parandaluar diabetin falë ekstrakteve të rigonit dhe bimës “bisht-kalë”.
Pesha e tepërt
Hypertea nxit dobësimin, rrit metabolizmin dhe funksionimin e veshkave falë ekstraktit të melisës.
Mendimi i ekspertëve
Unë e konfirmoj!
Luftuesit kryesor kundër hipertensionit janë bioflavonoidet. Ato mund të merren vetëm nga çaji jeshil dhe murrizi. Ato janë të pranishme në pothuajse të gjitha ilaçet kundër hipertensionit.
Por, përqendrimi i tyre në shumicën e produkteve është i vogël!
Kështu, ju mund të duhet të prisni për shumë vite për të parë efektin e saj. Unë e di me siguri se ilaçi i vetëm me sasi të madhe bioflavonoidesh është Hypertea. Unë kam parë formulën e tij dhe përfundimet e ekspertëve të pavarur dhe qytetarëve të respektuar. Unë ua rekomandoj këtë suplement pacientëve të mi dhe i qortoj nëse fillojnë vetë-trajtimin dhe marrin diçka që «ua këshilloi një mik», «lexuan në lidhje me të në internet», «dëgjuan në TV».
Kjo është e gabuar! Ju duhet të luftoni hipertensionin vetëm me metoda të sigurta! Ato të cilat besohen nga mjekët dhe që do të bëjnë që sëmundja juaj të zhduket përgjithmonë.
Robert J. Doktor i një kategorie më të lartë, Ph.D. në Mjekësi
-50%
Sasia e mallrave në magazinën më të afërt është e kufizuar:
18
artikuj
Çmimi i eksportit:
9600 ALL
Çmimi i ulur:
4800 ALL

Hypertea është një shtesë diete, jo një ilaç.

Sasia e mallrave është e kufizuar:
Efektiviteti i Hypertea © është vërtetuar nga provat klinike
Miratimi klinik u krye në një spital në Shqipëri në 2011.
Dy grupe vullnetarësh morën pjesë në provën klinike e cila zgjati 25 ditë.
Grupi i parë - burra dhe gra të moshës 28-80 vjeç, me çrregullime hipertensionale, të cilët morën Hypertea, dhe grupi i 2 - burra dhe gra me kushte të ngjashme, të cilët morën një qetësues të padëmshëm.
Rezultatet e hulumtimit
Qetësues i padëmshëm
Normalizimi i presionit arterial
1%
Largimi i trombozës së venave
0%
Largimi i aritmisë
2%
Hipertea ©
Normalizimi i presionit arterial
100%
Largimi i trombozës së venave
90%
Largimi i aritmisë
99%
Komente nga njerëzit që kanë vlerësuar efektin e Hypertea ©
Kuptova që AP e zvogëluar çon në goditje ishemike - infarkt të trurit - e kam parë të ndodhë tek motra ime e madhe. Mjekët shpëtuan jetën e saj por ajo nuk u shërua plotësisht. Kur u përballa edhe unë për herë të parë me këtë sëmundje, isha e vetëdijshme për disa mashtrime dhe e dija që duhet të kërkoja mjekime vegjetative, bimore. Mjekja ime, një grua shumë e mençur më dha Hypertea. I jam shumë mirënjohëse asaj. Kanë kaluar 4 vjet dhe nuk vuaj më nga hipertensioni. Unë jam plotësisht e shëndetshme dhe nuk kam frikë nga infarkti dhe as ataku. Kujdesuni për shëndetin tuaj! Dorina, 61 vjeçe, Tiranë
Disa vjet më parë, unë mora një trajtim në sanatoriumin e Tiranës. Atje u mbajt hulumtimi për një ilaç të ri për hipertensionin. Sigurisht, kisha frikë. Por çfarë mund të bëja tjetër? Asnjë ilaç tjetër nuk më ndihmoi, kështu që vendosa ta provoja këtë. Për fat të mirë, ndodhi të isha në grupin që mora Hypertea, dhe jo qetësuesin e padëmshëm. Dy orë më vonë, tensioni im i gjakut u normalizua. Gradualisht, fillova të ndjehem shumë më mirë! Unë jam shumë e kënaqur që kam marrë pjesë në testimin e ilaçit në atë kohë. AP im është gjithmonë mirë tani. Linda, 47 vjeçe, Durrës
Unë jam 51 vjeç. 3 vjet më parë u diagnostikova me hipertension në klinikën tonë. Shenjat ishin murmuritje në zemër, etj. Kam vuajtur por nuk bëra asgjë në lidhje me të. 6 muaj më parë, duke gjykuar në varësi të shenjave, kalova një goditje të vogël në tru. Atëherë natyrshëm më zuri paniku, por nuk pranova të merrja pilulat që më rekomanduan. Kimikatet janë të dëmshme dhe këtë e di nga njohuritë e përgjithshme. Por nuk e dija se çfarë të bëja. Për fat të mirë, hasa në një mik të vjetër që më prezantoi Hypertea. Tani, siç mund ta merrni me mend, asgjë nuk më shqetëson. Tensioni i gjakut është normal dhe jam i shëndetshëm si një kal! Anton, 51 vjeç, Vlorë
Përfitimet e Hypertea ©
Ndihmë e shpejtë.
Tensioni i gjakut tuaj do të normalizohet brenda 6 orëve të para të marrjes!
Nuk shkakton goditje të papritura ose rënie të tensionit.
Rregullon funksionimin e saktë të zemrës.
Përmirësim gjithëpërfshirës i shëndetit.
Largimi i pektorisit të anginës, aritmisë, neurozës, përmirësimi i kujtesës, rikuperimi i të folurit dhe lëvizjet pas goditjeve.
Rezultat efektiv pa efekte anësore.
Qelizat e gjalla të bimëve kombinojnë plotësisht me qelizat e trupit të njeriut
Metoda e përdorimit:
Hidhni 1 lugë çaji me 200 ml ujë dhe ziejeni. Shijoni pijen e përfituar. Pijeni 3 herë në ditë pas buke pa sheqer shtesë.
-50%
Sasia e mallrave është e kufizuar:
18
artikuj
Çmimi i eksportit:
9600 ALL
Çmimi i ulur:
4800 ALL

Hypertea është një shtesë diete, jo një ilaç.

Vendosni të dhënat tuaja në formularin më poshtë: